Odnawianie rowerów

Blog

ODNAWIANIE ROWERÓW - klasyczna rama Masi

Naszym celem było odnowienie kultowej ramy Masi Prestige z początku lat 80-tych z zachowaniem oryginalnego malowania. Zobacz, jak udało nam się sprostać temu wyzwaniu.

Na początek, trochę historii:

w latach 50-tych Faliero Masi otworzył warsztat na słynnym torze Vigorelli w Mediolanie, gdzie zaczął produkować ramy rowerowe. Na początku swojej kariery Eddy Merckx jeździł w teamie Peugeot ale jego ramę wykonał właśnie Masi. W latach 70-tych firma została przeniesiona do USA.

Odnawiana przez Kacpra rama to model Prestige z początku lat 80-tych. Na tamte czasy był do najwyższy model i najbardziej prestiżowa, a zarazem popularna marka, tak jak dziś Specialized czy Trek. Przez Łukasza została kupiona  od handlarza rowerami. Spośród niemal 200 rowerów mtb, sprzedawca posiadał jedną samotną ramę - Masi. To musiało być przeznaczeie :).

Z bardziej znanych osobistości rowerowego świata rowery Masi posiadali: Ryszard Szurkowski, Eddy Merckx, Jacques Anquetil, Fausto Coppi, czy Felice Gimondi. Kawał rowerowej historii... :) 

Razem z właścicielem ramy Łukaszem zależało na pozostawieniu oryginalnego lakieru.  Niestety, musieliśmy całkowicie odmalować górną rurę ponieważ zniszczenia lakieru były juz nie do uratowania, ale w pozostałych miejscach z powodzeniem wykonaliśmy zaprawki. Oczywiście fundamentalną sprawą był również dobór idealnego koloru lakieru :).

Zobacz jak wyglądało odnawianie ramy :)


Stan ramy przed jej odnowieniem:


Rama po zdjęciu lakieru:Wyszlifowana górna rura:

Rama po odnowieniu:
Jeśli marzy Ci się odnowienie roweru albo pełne odrestaurowanie ramy, skontaktuj się z nami. Z największą przyjemnością odnowimy Twój ukochany rower :)

mail: velove@velove.pl