Blog

Blog

MALOWANIE RAM ROWEROWYCH - BIKES WITH BENEFITS - polskie rowery fatbike i historia współpracy z VELOVE

Bikes With Benefits (BWB Custom Bikes) to polska marka z prawdziwą pasją do tworzenia rowerów. Mamy podobny sposób patrzenia na rowery, podobne wartości i podobny stosunek do jakości - pewnie dlatego współpracuje nam się tak dobrze :) Poznajcie markę, z którą regularnie pracujemy w zakresie malowania rowerów i którą gorąco Wam polecamy!

Bikes With Benefits to rowery, które powstały z pasji do grubych opon i podróży. Swoim wyglądem mają przełamywać szarość i codzienną monotonnie, natomiast swoją konstrukcją mają służyć zarówno miłośnikom rowerowych przygód, jak i prawdziwym wyścigowym zapaleńcom.


Model Toudi, który powstał w 2018 roku, to rower zgodny z najnowszymi światowymi standardami (jest to jeden z najlżejszych aluminiowych Fatów na rynku). Dla właściciela marki - Adriana Badury, jakość wykonania, dbałość o detale i duży nacisk na personalizację ram są nadrzędnym celem, który pozwala tworzyć prawdziwą więź między użytkownikiem i rowerem. Dlatego nie mogło się stać inaczej i Toudi musiał trafić na nas :). Połączyły nas wspólne cele i biznesowe wartości.


Pierwsze zlecenie, które otrzymalismy miało opierać się na dwóch kolorach. Mieliśmy wolną rękę odnośnie ewentualnych dodatkowych elementów, czy grafik. Postawiliśmy na czerwony     i czarny kolor oraz delikatny motyw gór, który podkreśli terenowy charakter Toudi'ego. 

Kolejnym wyzwaniem było pomalowanie Toudi'ego, który miał przemierzyć Saharę, bo jak wiadomo, Toudi nie boi się żadnej nawierzchni. Wybraliśmy dla niego pustynną klasykę, czyli piaskowe camo z efektem pęknięć.

W międzyczasie, Adrian postanowił poznać również własne możliwości. Wziął udział w rajdzie Wisła 1200 i przejechał całą Polskę wzdłuż Wisły. Ogromnie gratulujemy startu w tym maratonie oraz jego pomyślnego ukończenia, co jest doskonałą rekomendacją zarówno Adriana, jak i Toudi'ego :) Taka wyprawa wymagała specjalnego projektu - Kacper celowo zdecydował się na malowanie w barwach, które w trakcie przejazdu pomoże nie skupiać się na rowerze i trudzie drogi, a na samym celu. Wspomniany Toudi miał być doskonałym tłem do wyprawy i umiejętności jego użytkownika - tak powstało zielone camo, które doskonale kamuflowało się na trasie :). 

Aż w końcu przyszedł czas na coś specjalnego i nareszcie kobiecego :) Bardzo chcieliśmy żeby damska wersja Toudi'ego była wyjątkowa - odróżniająca się od przeciętnch damskich rowerów i utrzymana w 'cukierkowych' kolorach. Wybraliśmy miętę i róż. Początkowo, dopełnieniem miał być kolor Panthon roku 2019 (koral), ale finalnie złote napisy bardziej przypadły nam do gustu.

Bikes With Benefits pokazuje się również na wielu wyścigach fat-bikeowych, dlatego musiał powstać Toudi w malowaniu team'owym - cały proces jego malowania i fotki z sesji zdjęciowej możecie zobaczyć na naszym kanale na Youtube: 


A nasz najświeższy projekt dla Toudi'ego będzie tak fantastyczny, że postanowiliśmy poświęcić mu oddzielny wpis na blogu - Stay Tuned!


Bardzo cenimy sobie współprace z osobami, dla których nie istnieją podziały w rowerowym świecie, które cenią sobie jakość i ręczne rzemiosło, a ponadto, po prostu są świetnymi ludźmi, z którymi współpraca jest czystą przyjemnością.

Wpadnijcie na stronę Bikes With Benefits (bikeswithbenefits.com) i dowiedzcie się więcej o tej wyjątkowej manufakturze :).

Nasza strona internetowa używa plików cookies.