Blog

Blog

MALOWANIE ROWERÓW - Co składa się na cenę?

Często zastanawiacie się, dlaczego nasze malowania są droższe od np. lakierni proszkowej, albo dlaczego proces malowania trwa tak długo. Postanowiliśmy szczegółowo opisać Wam etapy malowania i czynniki wpływające zarówno na czas oczekiwania, jaki i na cenę. Zwróćcie również uwagę, że 'malowanie', to nie tylko proces lakierowania, ale również wiele czynności, które musimy wykonać, aby zagwarantować Wam najwyższą jakość :).


Dodatkowymi elementami, które składają się na czas przygotowania projektu oraz cenę są:

  • ewentualne uszkodzenia ramy, które są widoczne dopiero po zdjęciu oryginalnego / starego lakieru (czas i cena)
  • dodatkowe warstwy lakieru, które nie są widoczne przed zdjęciem warstwy zewnętrznej (czas i cena)
  • czas niezbędny do wyschnięcia ramy po jej pomalowaniu (czas)


WYBRANE PRZYKŁADY

  • Czas tworzenia i malowania zależy od trudności projektu. Bardzo skomplikowane malowania, z dużą ilością elementów i kolorów to nawet 120 h naszej pracy. Przykładem takiego projektu jest pomalowana przez nas rama Open UPPER 'Ready To Paint' w motyw jesieni. Rama była gotowa do pomalowania, ale z uwagi na projekt potrzebowaliśmy znacznie więcej czasu na malowanie, niż w przypadku projektów składających się np. wyłącznie z trzech kolorów.
  • Czas tworzenia i malowania projektu z motywem kosmosu na ramie S-Works Tarmac to ok. 40h naszej pracy. W tym projekcie konieczne było przygotowanie powierzchni do malowania - zarówno zdjęcie oryginalnego lakieru (kilka godzin), jak i położenie podkładu + oczywiście szlifowanie i polerowanie.
     

Każdy projekt jest dla nas indywidualnym wyzwaniem. Pracujemy tak szybko, jak jest to możliwe, ale musicie mieć również na uwadze, że mamy do wykonania sporo 'brudnej roboty', która musi trwać, żebyśmy osiągnęli idealny efekt. Należy także pamiętać, że bardzo często pracujemy na delikatnej i kosztownej powierzchni, co również wpływa na czas pracy niezbędny do odnowienia ramy, czy roweru.


Na naszym kanale na TIK TOK'u możecie zobaczyć migawki z naszej pracy m.in. przy ramach karbonowych:

TIK TOK - zobacz jak pracujemy I.

TIK TOK - zobacz jak pracujemy II.


Pełen proces malowania ramy aluminiowej zapisaliśmy dla Was na YouTube (film ma już ponad 400 tys. wyświetleń i wciąż się nie zatrzymuje) :):

How to custom paint a bike frame. Whole custom paint process by VELOVE


Jeśli chciałbyś pomalować swoją ramę i jesteś ciekawy ile czasu zajmie Twój projekt oraz ile będzie kosztował, napisz do nas: velove@velove.pl. Wrócimy do Ciebie ze wszystkimi informacjami :).

Nasza strona internetowa używa plików cookies.