Blog

Blog

MALOWANIE ROWERÓW - współczesna holenderka Gazelle pomalowana przez nas na kolor blurple

Czasami zgłaszacie się do nas, aby odnowić swój stary rower, czasami interesuje Was tylko odnawianie komponentów rowerowych, a czasami, kupujecie zupełnie nowy sprzęt i od razu wiecie, że będziecie chcieli nadać mu osobisty charakter. Tak właśnie było w przypadku miejskiej Gazelle, którą postanowiła spersonalizować Kaja. Kaja – kobieta sztuki, pisarka, fanka magii i fantastyki poszukiwała wygodnego roweru, którym mogłaby przemieszczać się po mieście i dojeżdżać do pracy. Głównym celem był komfort podróży i możliwość przewożenia ze sobą drobnych bagaży. Szukaliśmy roweru, który będzie jak najlepiej odpowiadał Jej potrzebom i tak zdecydowaliśmy się na współczesną holenderkę marki Gazelle. 

Kaja, jako osoba, którą wyróżnia ponad przeciętne poczucie estetyki, nie chciała zostawić ramy w oryginalnym malowaniu producenta. Razem z Kacprem szukali pomysłu na lakierowanie roweru, które byłoby efektowne i nieoczywiste. Wybór padł na motyw, który będzie przypominał nocną galaktykę, gdzie kolor niebieski będzie się łączył z fioletowym i obowiązkowo, będzie się mienił perełkami brokatu).

Przed malowaniem, konieczne było usunięcie powłoki lakierniczej od producenta i przygotowanie ramy do położenia podkładu.

Kolejnym etapem był wybór lakieru, który pozwoli uzyskać kosmiczny efekt. Z naszych propozycji, Kaja wybrała wyjątkowy i bardzo profesjonalny lakier, który daje najbardziej płynne przejście pomiędzy kolorami. Malowanie takim lakierem wymaga szczególnej uwagi i wyjątkowego doświadczenia. Decydując się na artystyczne malowanie i personalizację roweru musimy liczyć się również z czasem, który będzie potrzebny, nie tylko na wykonanie samego malowania (w zależności od trudności projektu - od kilku dni do ok. tygodnia), ale również okres, kiedy lakier będzie wysychał (ok. 2 tygodnie). Ten czas jest szczególnie ważny, jeśli chcemy osiągnąć trwałe wykończenie. 

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć efekt końcowy:

Zobaczcie też, jak pięknie rama mieni się w słońcu ☺ Przeczytajcie, jak Kaja podsumowała współpracę z VELOVE :)

'VELOVE przygotowało dla mnie wyjątkowy rower. Nie byłam pewna z początku jakiego rodzaju rower potrzebuję. Chciałam dojeżdżać nim do pracy, a więc chłopaki doradzili mi, aby wziąć lekką, aluminiową Gazelle z nieprzebijalnymi oponami Tannus. Dzięki temu będę miała gwarancję, że nie złapię gumy, będzie mi się wygodnie jeździć, a aluminiowa Gazelle jest lekka i w razie potrzeby będę mogła wnieść rower po schodach lub zabrać go do metra. Później Kacper pomógł mi zrealizować mój pomysł na kolor - chciałam aby był on inspirowany galaktyką w odcieniach fioletu i różu, na którym mienią się drobinki brokatu. Ale miało nie być zbyt krzykliwie, bo chciałam czasem zostawiać rower przypięty na ulicy. Uzyskaliśmy dokładnie taki efekt jaki chciałam, mam swoją własną galaktykę na rowerze, która subtelnie zmienia kolor w zależności od kąta padania słońca.' 


Jeśli zastanawiacie się, czym różni się nasz proces malowania od dostępnych na rynku metod, dlaczego nasza praca jest czasochłonna, albo czym różni się nasze malowanie od malowania proszkowego, przeczytajcie wcześniejszy wpis na blogu: Dowiedz się jak tworzymy nasze arcydzieła i dlaczego warto nam zaufać

Nasza strona internetowa używa plików cookies.