Blog

Blog

WKŁADKI ANTYPRZEBICIOWE TANNUS ARMOUR - opis produktu i opinia zadowolonego Klienta :)

Nowość od Tannusa - antyprzebiciowe wkładki Armour.Najlepsza ochrona opon i podniesione osiągi na wszystkich poziomach zaawansowania i we wszystkich stylach jazdy.

Tannus od 2003r. rozwija technologię bezpowietrznych opon rowerowych i jest w tej dziedzinie światowym liderem. Najnowszym produktem od Tannus'a, są wkładki antyprzebicowe Armour.


Wkładki Armour instalujesz pomiędzy swoją dotychczasową oponę, a nieco węższą dętkę - dzięki temu otrzymujesz 15 mm dodatkowej ochrony przed przebiciem na górze opony (wzdłuż bieżnika) oraz conajmniej 2 mm ochrony ściany bocznej przed przebiciem. Ostre przedmioty, ciernie, kamienie, skały, czy wszystko to, co zagraża Twojej oponie nie jest już problemem. Dodatkowo, wkładki Armour zapewniają całkowitą ochronę wokół dętki, dzięki czemu, gdy opona kompresuje się podczas uderzenia - wokół dętki zawsze znajduje się warstwa ochronna. Dzięki temu, możesz używać swoje ulubione opony przy wyjątkowo niskich ciśnieniach, nie martwiąc się o ryzyko przebicia dętki - poprawia to trakcję.

Dodatkowo, jeśli w jakiś sposób jednak przebijesz dętkę (np. bardzo długim gwoździem), możesz nadal na niej przejechać dystans kilku kilometrów nie uszkadzając sobie koła*.

* dotyczy jedynie opon drutowych. Na oponie zwijanej niestety musimy zrezygnować z dalszej jazdy


ROZMIARY WKŁADEK: Każdy rozmiar wkładki pasuje do różnego zakresu szerokości opon. W niektórych rozmiarach konieczne jest lekkie przycięcie brzegów wkładki, aby nie podwijała się podczas instalacji (na wkładkach zaznaczona jest linia do docięcia).

Rozmiary opon, do których pasują wkładki antyprzebiciowe Tannus Armour
('średnica koła' x 'szerokość opony od - do'): 

700c x 35-40 (mm)

700c x 42-47 (mm)

700c x 28-34 (mm)

26' x 1,95'-2,5' (cale)

26' x 1,6'-1,9' (cale)

27,5' x 1,95'-2,5' (cale)

29' x 1,95'-2,5' (cale)


Jeśli kochasz jeździć na rowerze, ale nie lubisz niemiłych niespodzianek, wkładki Armour zabezpieczą Cię przed złapaniem gumy, poprawią przyczepność i komfort Twojej jazdy.


Zobacz jak wkładki antyprzebiciowe Armour radzą sobie na pump truck'u:

Przeczytaj opinię naszego ridera Marka, który testował wkładki Armour również na Stożku w Wiśle:

'Wkładki spełniły swoje zadanie w 200%. Na 10-12 lapsów na ciśnieniu 1.7 Bar tył i 1.4 Bar przód ani raz nie brzdęknęła mi obręcz. Wkładki jak najbardziej spełniły swoje zadanie na kamienistych i najeżonych korzeniami trasach. Pod uwagę trzeba wziąć tylko t,o że mimo stosunkowo niskiego ciśnienia opona jest sztywna, nie ucieka na boki ale także inaczej tłumi nierówności i drgania. Będę próbował zejść z ciśnieniem jeszcze niżej żeby poprawić trakcje, obecnie jednak jestem mega zadowolony. Warto nadmienić także że posiadając opony 2PL + wkładki, a do tego specyficzne obręcze jakimi są moje DT Swiss FR570 idzie się nieźle nakombinować zanim oponę się założy na obręcz czy ją ściągnie, ale zakładając już ten sam set na drugi komplet kół (E.13 LG1+) opony wskakiwały dosyć luźno. Ogólnie na ten moment jestem mega zadowolony z wkładek i z czystym sumieniem mogę je polecić! '

Marek Soj


A tutaj mamy dla Was jeszcze jeden dowód na to, że wkładki sprawdzają się również w warunkach ekstremalnych ;)


Jeśli masz pytania do tego produktu, napisz do nas albo zadzwoń, z przyjemnością opowiemy Ci, jak działają wkładki i odpowiemy na Twoje pytania :)

biuro@velove.pl, tel. 662 042 522

Nasza strona internetowa używa plików cookies.