Blog

Blog

MALOWANIE ROWERÓW - rama Specialized Roubaix w malowaniu inspirowanym F1

Rama karbonowa Specialized Roubaix pomalowana przez VELOVE. Właściciel tej ramy dobrze wiedział, jakie kolory chce mieć na swoim rowerze :). Przeczytaj i zobacz, w jaki sposób sprostaliśmy temu wyzwaniu i spełniliśmy życzenie Jacka.

Żółto-czarne teamowe malowanie ramy karbonowej zaprojektowane przez grafika Klienta. Temu wyzwaniu mieliśmy sprostać.

Aby dobrze poznać preferencje naszych Klientów, każdą pracę, Kacper zaczyna od szczegółowego wywiadu. Projekty Klientów (o ile takie są) zawsze są punktem wyjścia, niemniej to dzięki rozmowie lub spotkaniu, możemy poznać prawdziwe oczekiwania co do malowania i upewnić się w jakim stylu będziemy tworzyli dany projekt. Taka rozmowa, pozwala również dokładnie wyjaśnić skalę naszych możliwości i efektów, które mamy do zaoferowania odnośnie malowania rowerów.

Z Jackiem również rozmawialiśmy o tym co lubi, co mu się podoba, jaki efekt chciałby uzyskać, na czym szczególnie mu zależy, a co na pewno nie będzie mile widziane. Panowie brali pod uwagę różne pomysły w zakresie pierwotnych założeń. Do projektu wprowadziliśmy kilka pomysłów, które pierwotnie nie były brane pod uwagę, a które powstały w trakcie procesu malowania.

Jako, że nie lubimy prostych i standardowych rozwiązań, zawsze szukamy sposobu na podkreślenie wyjątkowości naszego malowania i w tym projeckie również udało nam się dodać kilka 'smaczków'.

1. Do projektu został wybrany kolor z palety Panthon,  który na żywo niestety prezentował się nieco inaczej. Kacper szukał inspiracji i idealnego odcienia, który odda pomysł Jacka. Inspiracją okazał się bolid F1 Teamu Renault, który od wielu lat wykorzystuje idealną do tego zastosowania kolorystykę.

2. Napis 'Team' Kacper wpasował na tej samej linii, co firmowy napis „Roubaix”, dzięki czemu powstało płynne przejście wpasowane w kształt ramy.

3. Ostatnia zmiana nastąpiła już po skończonym malowaniu - zamiast zaplanowanego matowego wykończenia zrobiliśmy pełen połysk z matowymi literami. Bardzo często Klienci pierwotnie wybierają matowe malowanie, po czym decydują się na połysk - z uwagi na dość małą powierzchnię ramy i liczne załamania połysk jest znacznie bardziej efektowny :).

Osiągnęliśmy efekt, na którym zależało Jackowi - sportowy charakter, elegancja i prostota w żółto-czarnych barwach :). Pełna satysfakcja zarówno nasza, jak i właściciela ramy :).

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o sposobie naszej pracy, przeczytaj wpis: Dowiedz się jak tworzymy nasze arcydzieła i dlaczego warto nam zaufać

Odwiedź nasz kanał na YouTube, gdzie pokazujemy, jak krok po kroku wygląda w VELOVE malowanie ramy rowerowej: MALOWANIE ROWERÓW - zobacz pełen proces malowania ram rowerowych


Nasza strona internetowa używa plików cookies.